ODZADU je souborem mých textů (fejetonů, sloupků, úvah a reflexí) doplněných výřezy z mých prací (především plakátů), recenzemi přátel (mj. Terezy Boučkové, Jiřího Suchého, Hany Pirnerové, Michala Plzáka, Štěpána Kafky či Jana Solpery) a glosami desítek dalších.
Kniha byla v listopadu 2012 nominována na Cenu Czech Grand Design 2012 (nakonec skončila na 5. místě) a 12. prosince 2012 jsem za ni získal tuto Mimořádnou cenu rektora Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, které si nesmírně vážím!
ODZADU tak není mým katalogem nebo monografií, ale víc zprávou o grafikovi, který píše, o lenochovi, který běhá či o malíři (akademickém), který kreslí. Grafická úprava publikace je rovněž mým dílem, takže zde - jako spisovatel, ilustrátor, grafik, korektor a designer - totálně zpochybňuji svou zásadu, kterou se snažím leta vštěpovat svým studentům ateliéru Vizuální design na ústecké fakultě: že autor má být autorem jednoznačným, neředěným a ostatními obory nerozptylovaným. Jsem další z nekonečné řady výjimek potvrzujících pravidlo...
Ke knize realizovali studenti mého ateliéru Vizuální design sérii reklamních trailerů, které jsou k vidění na YouTube.
Knihu (144 celobarevných stran na křídě) si za cenu 250 korun můžete objednat v Univerzitním knihkupectví UJEP (Brněnská 2, 400 01 Ústí nad Labem, tel. 475 282 629), nebo přímo na FUD UJEP (tel. 475 285 111).

Kniha je rovněž ke koupi v kamenných knihkupectvích, ovšem za mnohem vyšší cenu.